Főzőkurzus információk következnek, közkívánatra! Igazság szerint évek óta csinálok valamilyen főzőtanfolyamot, főzőkurzust, vagy nevezhetjük akár főzőiskolának is, így hát csodálkoztam is, amikor kiderült, hogy ennyien nem hallottak még róla. Sajnos nehéz a közösségi média algoritmusát kiismerni, de akkor jöjjön egy kis összefoglaló.
Főzőkurzus nálam (Budapest)
Ez a legnépszerűbb, általában baráti társaságok vagy családok jönnek együtt, vagy pont ellenkezőleg, egy olyan társaság verődik össze, akik még soha nem találkoztak. Szerintem ez utóbbi a legizgalmasabb, de akad, aki ismerősökkel szeret főzni. (Egyáltalán nem randifőzés, de muszáj megjegyeznem, hogy tavalyelőtt egy házasság az én konyhámban kezdődött.)
A főzőtanfolyam hétköznap délután 6 körül szokott kezdődni, és miután mindent megfőztünk, mindent meg is eszünk. Amit pedig mégse sikerül, azt becsomagolom. Mivel konyhám mérete sajnos véges (na de majd Erdőbényén sokkal nagyobb lesz), ezért ezekre az alkalmakra maximum 6 fő tud jelentkezni.
Tematikától függően kb. 4 órát vagyunk együtt, mert közösen enni a legjobb, úgyhogy arra is hagyunk időt magunknak.
Apropó, főzőtanfolyami tematika
Amikor társaság jön, akkor nekik szokott lenni kívánsága: főzzünk sóletet, süssünk barheszt, legyen valamilyen ünnepi, vagy gluténmentes, csípős, vega, lánybúcsús, legénybúcsús, gyerekszülinapos, akármi. Ha ez megvan, akkor én kitalálom, hogy szerintem mit lenne jó elkészíteni, és ha az rendben, akkor arra készülök.
Legnépszerűbb tematikák eddig a libanoni, az askenáz zsidó és a lengyel kurzus voltak.
Előfordul az is, hogy meghirdetek valamit, és akkor arra a tematikára lehet jelentkezni. Jellemzően ezek azok a közös főzések, amikor ismeretlenek kerülnek össze. Itthon mindig többféle ételt sütünk-főzünk végig, ami általában 2-3 óra alatt készül el, majd jól megesszük.
A konyhában hat egyéni főzőlap és két sütő van, ezeken dolgozunk.
A budapesti kurzusok 28.000 forintba kerülnek és minimum 4 fő jelentkezése esetén tartjuk meg őket.
Aktuális főzőkurzusok Budapesten
Nincsenek események
Főzőkurzus Erdőbényén
Erdőbényére nem csak úgy leugrik az ember, oda meg kell érkezni, majd ott is kell aludni, hogy érezd miért is szeretjük ennyire. Főzőkurzusnak hívjuk, bár inkább egy háromnapos feltöltődés ez, ahol pont az történik, amit várunk, ha egy zempléni kisfalura gondolunk. Lelassul az idő, nem pörög az internet, beszélgetünk, borozunk és persze elképesztően finomakat eszünk!
Háromnapos pihenésre hívlak titeket! Gyertek főzőkurzusra Erdőbényére!
Mi történik pontosan egy háromnapos főzőtanfolyamon?
Péntek este
19 órára várlak benneteket, terített asztallal és pincehideg borokkal.
Általában mindenki elfoglalja a szállását, esetleg pihen is egy órát, mielőtt átsétál hozzánk este. Ez tulajdonképpen egy ismerkedős borvacsora, ahol még csak én főzök, de már közösen koccintunk, eszünk, és beszélgetünk.
Ha csak nem más a tematika, akkor érkezik egy hegyaljai borász, aki nem csak a borait hozza, de be is mutatja a borászatát, mesél a tokaji borokról, amiket az ételek mellé kóstolunk. Ilyenkor mindenki pár szóban bemutatkozik, hogy másnap reggel már ismerősként üdvözölhessük egymást.
Szombaton
Egy nagy, közös reggelivel kezdünk, kilenctől várom a társaságot tizenegyig, de a tapasztalat azt mutatja, hogy fél tízig mindenki megérkezik. Picit még lazulunk, hogy aztán tizenegykor megbeszéljük a recepteket, és nekiálljunk a nagy közös főzésnek. Négy-öt féle ételt készítünk, és mivel a világ egyik legjobb borvidékén vagyunk, nyilván főzés közben is borozgatunk.
A kiadós reggeli brunch után csak később éhezünk meg, így nem gond, hogy három körül ülünk asztalhoz megenni mindent, amit addig főztünk.
A lehető legtöbb alapanyagot igyekszünk helyben beszerezni. A borjú a falu határában a legel, a tojás is helyi, a kacsa is közelből érkezik, de rengeteg a gyógynövény és a zöldfűszer is a Zemplénben.
Ebéd után a társaság dönt: beszélgessünk-e tovább, vagy sétáljunk-e egyet a faluban?
A falu gyönyörű, és rengeteg történet teszi élővé, amit mind jó elmesélni, sőt, egy kisebb kirándulás keretében a házak fölé magasodó hegyre is felkapszkodhatunk, a távoli hegyek mögé lebukó napot nézni, vagy csak egyszerűen gyönyörködni a tájban.
Vasárnap
Reggel újra együtt kávézunk és már jó ismerősként köszönti egymást a csapat, hogy elfogyasszuk közösen a kiadós reggelit. Dél körül még teszünk egy közös sétát valamelyik szomszédos faluban, vagy gyűjtünk valamit a közeli erdőben, amit elteszünk, befőzünk, savanyítunk, vagy tartósítunk.
Egyedül érkeznél?
A legjobb helyre jössz! Többen kérdezték már, hogyha összegyűjtenek tíz barátot, jöhetnek-e együtt? A válasz igen, de mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy próbálja ki, milyen klassz az első percekben még idegenekkel leülni egy asztalhoz, majd a desszert után már barátként felállni onnan!
Nagy, összejárós barátságok kötődtek már az öreg tölgyasztal körül, mert valahogy mindig úgy alakul, hogy mindenki szuper jófej, nyitott és barátságos nálunk.
A három napos kurzus ára 62.000 forint/fő, ami tartalmazza a vacsorát, a két reggelit, a szombati főzőkurzust és ebédet, a borokat, és a vasárnapi program árát.
A díj a szállást nem tartalmazza, de szívesen ajánlok olyat, amit mások már kipróbáltak, ha szeretnéd.
A szállást egyénileg érdemes intézni, a faluban sok helyen kínálnak remek lehetőséget.
Aktuális főzőkurzusok Erdőbényén
Főzőkurzus a Csányi utcában
Minden hónap egyik csütörtökén szoktunk összejönni, három órára a hetedik kerületi Csányi utcában. Itt tíz ember tud egyszerre főzni, viszont sütő nincs, úgyhogy csak olyan ételeket készítünk, amihez elég a főzőlap.
Itt is előre lehet tudni, hogy mi lesz a tematika, de a konkrét ételeket nem. Vagy hát itt sem. Ennek, bevallom, az az oka, hogy a témát hónapokra előre kitaláljuk, de a receptek kitalálásának, és lefőzésének csak utána látok neki, szóval elég képlékeny.
A főzőtanfolyam ára támogatottan 10.000 forint, és talán ez is az egyik oka, hogy elég nehéz jegyet kapni. Mivel ezt nem én szervezem, nem is nagyon tudom, hogy mikor hogy áll szabad helyek száma, náluk érdemes érdeklődni.
Kérdések, jelentkezés?
Jelentkezni a lenyíló főzőkurzus banner-en, a „Jelentkezés a kurzusra!” gombra kattintva lehet. Ha ez nem megy, vagy bármi egyéb kérdésetek lenne, kérlek írjatok a fozes@fuszereslelek.hu
címre!
Szakszon Ágnes
Szia Eszter!
Szeretnék részt venni egy ilyen kurzuson.
Hol nézzem, hogy mikor lesz és mennyibe kerül?
Köszönöm
Szakszon Ági
fuszereslelek
Szia Ági! Minden hónapban küldök egy emailt, ahova most fel is vettelek ha nem baj, és abban vannak meghirdetve a kurzusok.
Marinovné Varga Éva
Kedves Eszter!
Engem is érdekelnének a főzőkurzusok.
Feliratkoztam a hírlevélre, emailt is írtam, de sajnos egyelőre ez valami miatt nem működik.
Előre is köszönöm a válaszod!
Nagy Blanka
Kedves Eszter!
Édesanyámnak szeretnék karácsonyra ajándékozni egy „Főzőkurzus nálam” élményt. Az lenne a kérdésem, hogy milyen időpontban várható megint ilyen alkalom és mennyibe kerülne.
Előre is köszönöm a válaszodat!
Nagy Blanka
fuszereslelek
Kedves Blanka, írtam üzenetet 🙂